Aranżacja pokoju dziecięcego. Na co zwrócić uwagę

pokój dziecięcy

Zazwyczaj chcemy zapewnić naszym dzieckiem wszystko to, co będzie sprzyjało ich rozwojowi i dobrej zabawie. Wiele zależy od tego, w jakim wieku są maluchy. Kiedy jednak idą do szkoły, chcemy stworzyć im dobre warunki do nauki. Zależy nam również na tym, aby pokój dla dziecka wyposażyć w funkcjonalne meble, które długo zachowują swoją trwałość.

Aranżacja ścian w pokoju dziecięcym

Duże znaczenie ma wielkość pokoju, jednak nawet niewielkie przestrzenie można zaaranżować w sposób, który będzie spełniał wszystkie potrzeby dziecka. Dobrym rozwiązaniem, które sprawdziło się w wielu mieszkaniach są łóżka piętrowe lub łóżka na antresoli. To duża oszczędność miejsca i sprytne zagospodarowanie przestrzeni. Nie da się również ukryć, że spanie na wysokości to dla dziecka duża frajda. Pokój dziecięcy to wyjątkowe miejsce, w którym warto postawić na kolory oddające upodobania dziecka. Według wielu rodziców dobrym pomysłem jest przyklejanie fototapety, która będzie przedstawiała na przykład mapę. To niekonwencjonalna nauka geografii, a przy tym oryginalna aranżacja ściany. Możemy też wybierać wśród obrazów na płótnie przedstawiających nowoczesne grafiki.
Zobacz także: Krótka historia firmy Budrem

Półki, meble, dodatki

Jeśli nie mamy pomysłu, warto zainspirować się fotografiami wnętrz dostępnymi w internecie. Dużą rolę odgrywa aranżacja okna. Do pokoju dziecięcego możemy wybrać firanki, a także praktyczne rolety, które będą pełniły nie tylko rolę funkcjonalną, ale również dekoracyjną. Dla młodego miłośnika książek warto zadbać o pojemną półkę, na której zmieszczą się wszystkie ulubione pozycje. Warto zadbać o stworzenie w pokoju przestrzeni, która będzie sprzyjała rozwojowi i zabawie. Dużo rodziców ma dylemat związany z tym czy warto w dziecięcym pokoju umieszczać komputer oraz telewizor. Jeśli jest to możliwe to warto ograniczyć dzieciom elektronikę, a w ich pokoju stworzyć miejsce, w którym będą mogły się rozwijać i tworzyć. Rozrywka bierna, do której należy granie oraz oglądanie telewizji nie musi być zła, jednak dobrze jest kiedy nie dominuje w świecie dziecka.
Zobacz także: Kupujesz mieszkanie z hipoteką?

Minimalistycznie czyli modnie

Popularną stylistyką, która cieszy się wciąż rosnącą popularnością jest aranżacja wnętrz w stylu minimalistycznym. Warto wybrać biurko, które będzie wykonane z materiałów świetnej jakości. Dobrze jest zadbać również o ergonomiczne krzesło, które swoim wyglądem będzie nawiązywało do całego pomieszczenia. Sprawdzą się krzesła obrotowe na kółkach z podłokietnikami. Zarówno w nowoczesnym pokoju dziecięcym jak i klasycznym dobrze będą wyglądały meble wykonane z drewna. Są one idealnym uzupełnieniem dla wielu stylizacji. Pasują zarówno do białych i szarych ścian, które coraz częściej możemy spotykać w dziecięcych pokojach. Taka neutralna kolorystyka ścian to świetna baza i duży potencjał pozwalający na wprowadzenie modnych dodatków. Kluczowa jest również podłoga. Warto wybierać materiał trwały i odporny na uszkodzenia np. deski lub podłogę bambusową. W pokoju dziecięcym sprawdzi się również barwny dywan. Dobrze jest również oddzielić strefę nauki od strefy zabawy.

You may also like