Praktyczna siatka na balkon

balkon w bloku jak zabezpieczyć przed ptakami

Ciepłe, letnie miesiące zbliżają się wielkimi krokami, tym samym jest to czas, gdy większość z nas chętniej i częściej spędza czas na swoich balkonach i tarasach. Wiele osób nie przepada za ptakami lub posiada koty, w związku z czym chce odpowiednio zabezpieczyć balkon. Jaki materiał sprawdzi się najlepiej w tym przypadku? Na co warto postawić i co trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.


Jak zabezpieczyć balkon?

Siatka balkonowa to bardzo nowoczesny, modny i praktyczny sposób, który pozwoli nam w odpowiedni sposób zabezpieczyć każdy balkon i taras. Dzięki temu zyskamy spokój i bezpieczeństwo. Nasz kot nie wyjdzie na zewnątrz oraz ptaki nie przylecą na nasze meble i kwiaty. Jaki model wybrać? Najlepiej postawić na siatkę balkonową, która pochodzi od sprawdzonego, renomowanego producenta, który zajmuje się produkcją takiego asortymentu. Warto również zwrócić uwagę na materiał – musi być on bardzo mocny i trwały. Najczęściej w sklepach stacjonarnych lub internetowych można znaleźć siatki wykonane z polietylenu, które dodatkowo wzmocnione są metalowymi drucikami, dzięki czemu nie jest tak łatwo je uszkodzić lub rozerwać. Warto również zwrócić uwagę na średnicę splotu – im mniejsza, tym znacznie pewniejsza.

Odporna na warunki atmosferyczne siatka balkonowa

Dobra siatka balkonowa bez problemu sprawdzi się zarówno podczas gorącego lata, gdzie zostanie narażona na promienie słoneczne, jak i podczas intensywnej zimy i bardzo niskich temperatur. Ważne jest więc, by siatka na balkon miała szereg właściwości, dzięki którym będzie trzymać swoje właściwości oraz świetnie się prezentować bez względu na zaistniałe okoliczności. Porządna siatka na balkon nie rozciąga się ani nie kurczy. Nie ma tu też mowy o jakichkolwiek samoczynnych pęknięciach, uszkodzeniach czy naderwaniach. To ważne w przypadku asortymentu, który ma być bezpieczny dla domowników, jak i naszych zwierząt.

Profesjonalny montaż

Nie wystarczy kupić świetnej jakości siatkę. Ważny jest również przy tym asortymencie – dokładny, precyzyjny i odpowiedni montaż. Warto to zadanie powierzyć profesjonalnym fachowcom, którzy doskonale znają się na rzeczy i szybko i sprawnie przymocują taką siatkę na naszych balkonach lub tarasach. Ważne jest, by nie było jakiś luk, przez które kot lub gołąb mógłby się przedostać.

Ile kosztuje dobra siatka na balkon?

W zależności od konkretnej firmy, rozmiarów i modelu jest tonie duży wydatek. Za naprawdę mocną i solidną siatkę wydamy mniej więcej od około 50 zł do 250 zł. Warto podkreślić, że nadaje się ona nie tylko na balkony i tarasy w blokach, ale i swobodnie można ją stosować również, gdy chcemy zabezpieczyć dane miejsca w domkach jednorodzinnych, na działkach. Taką siatką można zabezpieczyć także okno lub drzwi balkonowe, bez obawy, iż wpłynie ona na walory estetyczne naszego miejsca, domu czy restauracji.

Jak wynika z powyższego, siatka balkonowa jest idealna w celu zabezpieczenia danej powierzchni przed nieproszonymi gośćmi (ptactwem) oraz w celu ochrony naszych zwierząt domowych przed wypadnięciem.

Przeczytaj także, czy warto zdecydować się na schody dywanowe.

You may also like